Novinky jsou zpět!

09.05.2022

Ale, ale! Již je to nějaký ten "pátek" od zveřejnění posledního článku, tudíž by nebyl špatný nápad toto vlákno opět oživit nějakými těmi žhavými novinkami týkajících se překladů - a že je o čem mluvit!

Zdravíčko všem, vítejte u nového odhalení toho, na čem šikovné ručičky z našeho týmu za poslední chvilku pracovaly.

Začněme tím, co je nejblíže k vydání: překlad do Saints Row IV - hry, která je již v samotné angličtině komickým klenotem. Překlad hry do českého jazyka je hotov. MOMENT! Moment, zdržte se konfet a prodeje lízátek ve tvaru... dosti známé fialové zbraně na blízko, kterou ve hře lze najít - překlad sice u konce je, následuje, bohužel, proces kontroly a korekce, který malou chvilku taktéž zabere. Bezpochyby ale mohu za náš tým říci, že je ta největší práce již za námi a vydání překladu je již za humny!

Mírně vzdáleno od čtvrtého dílu se nachází Saints Row: Gat out of Hell; ti, kteří ví, ví. Ti, kteří ne, představte si Saints Row IV v duchu Muzikálu ze střední... točeném ve vskutku tropickém létě. Ano, vážení, slyšíte správně: DLC na čtvrtý díl, které se vzbouřilo a stalo samostatnou hrou, je nyní v raném procesu překladu! Určité části je opravdové umění nějak uvěřitelně přeložit, ale ta absurdní tématika celé série, která ovlivňuje i můj doteď hotový překlad, do toho krásně zapadá i tak. Musím říci, že se máte na co těšit.

Opustíme-li sérii Saints Row, stále tu je mnoho titulů, o kterých se v tomto článku zmíníme, kupříkladu Kingdom Hearts: Birth By Sleep. I tato kráska se stačila dosti posunout v překladu a je velmi blízko k dokončení; bohužel nám technická stránka čas od času stále zlobí, a proto si ji nadále necháme jako eso v rukávu, o kterém se téměř jistě budeme bavit v dalších novinkách - tudíž nezoufejte, každou chvilku si budete moct užít přítomnost našich oblíbených hlavních hrdinů - Terry, Aquy a Venta, i v českém rozhraní!

Dobrou zprávou o kompletním dokončení se může pyšnit naše Charlotte s překladem titulu The Sims Medieval! Hra je přeložena a překlad je i nadále průběžně aktualizovaný, tudíž se nikdo z vás nemusí obávat, že nějaké to nešťastné anglické slovo, které se tam občas vplete, bude dlouhodobě.

Stejně, jako u výše zmíněných her, máme i malinké novinky ze světa Disney Infinity, LEGO The Incredibles, Batman: The Telltale Series a Heaven's Hope. Pro všechny tyto tituly novinky nejsou sice nijak průlomové, i tak ale není na škodu zmínit, že se překlady pomaličku rýsují a eventuálně se dostanou do fáze dokončení. Nezoufejte, všechny hry z našeho listu se časem našeho českého kabátku dočkají!

Musím uznat, psát tento list novinek byla zajímavá zkušenost - a určitě ne poslední! Vypadá to, že se tu budu na dobu neurčitou klouzat ve spirále novinek z našeho týmu společně s vámi, tak si to koukejte užívat!

Tak zase příště, mějte se pěkně!

MTX